Google AdWords zmienia nazwę na Google Ads

Dla osób związanych z branżą marketingu internetowego jest to nie lada zaskoczenie, ponieważ marka AdWords była obecna w świadomości internautów od ponad 18 lat. Nowa marka Google Ads już została wdrożona i obecnie pod tą nazwą dostępne są panele reklamowe.

Od dłuższego czasu Google testował nowy wygląd i narzędzia w panelu reklamowym, aby ostatecznie zmienić brand. Zmiana ta faktycznie ma głębszy sens ponieważ AdWords dawno przestał być.... Adwords`em? Tak, właśnie tak. Gdy spojrzymy na genezę systemu reklamowego firmy Google, któremu to właśnie zawdzięcza swój globalny sukces finansowy to zobaczymy, że sama nazwa sugeruje nam reklamę kontekstową. Obecnie narzędzia reklamowe firmy Google to między innymi reklamy video na YouTube, reklamy w aplikacjach i grach systemu Android, wyróżnienia w Mapach i wiele wiele innych. Cały system reklamowy stał się wręcz gigantem internetowym i zasłużył na zmianę nazwy, która go w pewien sposób ujednolica.


Jaki jest cel zmiany na Google Ads?

Koncern Google podaje jako główny cel zmian uproszczenie zarządzania kampaniami przez klientów, które ma przełożyć się na zwiększenie ich zysków z wyświetlania reklam. Faktycznie zmiana ta jest już od pewnego czasu widoczna w prezentowanych nowych wersjach panelu do obsługi, gdzie stawia się na przejrzystość i lepsze wykorzystanie budżetu.

Kogo obejmą zmiany?

Zmiany obejmą wszystkie osoby publikujące reklamy w Google Ads, czyli zarówno małe firmy samodzielnie obsługujące swoje budżety, jak i większe podmioty korzystające z usług certyfikowanych agencji. Warto także zaznaczyć, że wszystkie certyfikaty potwierdzające kwalifikacje agencji w obsłudze reklam danego typu już zostały przeniesione do nowego centrum partnerów Google Ads.